Monday, 15 November 2010

15 Nov 2010

Today I found this website written about our food! I am so happy that our customers have such comments. We are waiting for the ones who havent tried our food yet.

http://istanbuleats.com/2010/11/rengahenk-cafe-welcome-home/comment-page-1/#comment-1807

Friday, 12 November 2010

Merhaba sevgili internet günlüğü. Seni büyük kızım oluşturdu. Sahibi olduğumuz cafe'de yaşadıklarımızı hem sevdiklerimizle paylaşmak hem de ilerde anılarımızı toplu halde okuyabilelim istedik. Benim adım Nur.. Moda'lı Nur :) Bu, yıllar önce büyük kızım Burcu'nun, Avea'nın kurulma aşamasında görev yapan İtalyan arkadaşlarını, tabiri caizse, kazıklamaya kalkan Boğaz'da ismi lazım değil bir balık restaurant'ının oldukça içkili yetkilisini gecenin 02:00'inde karşıma alıp hesap sormam sonucu adamın, süklüm püklüm, adisyon'da yarıdan fazla indirim yapıp, ardından aniden ayılıp, "kiminle görüşüyorum hanfendi" diye sorduğunda, hiç duraksamadan Nur ben, Moda'lı Nur! cevabımdan kalan, hala hatırladıkça kahkahayı bastığımız geleneksel bir espridir. Adamcağız esas duruşa geçip, memnun oldum efem demişti, ama eminim o anda eyvaaaah aldık mı başımıza belayı? kimbilir hangi hatırlı birine çattık, ayıkla pirincin taşını demişti :))
Ben bu aralar cafe'nin yemeklerinden sorumlu devlet bakanıyım. Esas işim dış ticaret aslında ama 10 yıl önce oldukça genç bir yaşta emekli olup, bir süre evde bezdikten sonra hala üretme aşkıyla dolup taştığımı görünce, doğup büyüdüğüm ve halen de oturmakta olduğumuz Moda'da, 3 yıl önce bir cafe açtık. 2 kızım var. Büyük olanla tanıştınız. Geçenlerde yaptığımız mantıyı resimlemiş bir güzel. Ellerine sağlık. Cafe'yi onunla birlikte işletiyoruz. Küçük olan grafik tasarımla uğraşıyor, home office çalışıyor. Bu aralar biraz rahatsız onunla ilgilenmem gerekiyor. Bugün sabah erkenden cafe'ye gelip karnıyarıkla zeytinyağlı kereviz pişirdim. Resimlerini çekemedim acilen eve döndüm çünkü.. Sabah görüşmek üzere sevgili bloğum. Işıkları kapatıp alarmı kurup, ayaklarımın ucuna basa basa çıkıyorum kapıdan. İyi geceler.

Saturday, 6 November 2010

06 Kasim 2010

Herkese selamlar tekrar!

Bugun Rengahenkte Couch Surfer arkadaslarimin yemek gunu:) http://www.couchsurfing.org/ adresinden bu siteyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Bugun yapilan mantilarin resimlerini koyuyorum:) Afiyet olsun:)


Friday, 5 November 2010

05 Kasim 2010

3, 5 sene sonra annemle birlikte Blogumuza baslamaya karar verdik. Ben Burcu ve annem Nur hergun lezzetli yemekler yapip, halkimizi doyurma askiyla yanip tutusuyoruz:) Bundan sonra hergun pisirdigimiz yemekleri ve menulerimizi Turkce ve Ingilizce olarak yazmayi dusunuyoruz. Sorulariniz ve tavsiyelerinizi bekleriz...

Bugun;
Aksam takildigim bir film http://www.imdb.com/title/tt0976051/ sebebiyetiyle gec yatmis bulunup, sabah da cok zor ayaklanabildim. Tabii buna kedilerim Piqu&Efe'nin sicakligi da tuz biber oldu:) Yataktan hic ayrilmak istemesem de, Piqunun bitmek bilmeyen vizildanmalarina da aldirmadan ( gitme annecim! ) kararimi verip, adimimi attim! Ve basardim, iste burdayim, Rengahenkte:) Az sonra manti yapmaya basliycaz.


Kedilerim, Piqu&Efe